Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

ThermiRF

Isı Kontrollü Enjekte edilebilir ilk Radyo Frekans sistemi

ThermiRF dünyada ilk kez FDA onayı almış olan, thermistor ile regüle edilen enjekte edilebilir radyo frekans cihazıdır. lsının enjeksiyonu; 5, 10 ve 15 cm uzunluğunda ve 18 ve 22 G kalınlığındaki Smart Tipler sayesinde yapılır. Smart tipler yalnızca uçlarındaki yaklaşık 8 mm’lik bölümde ısı oluştururken aynı zamanda saniyede 12 kez içerdeki ısıyı ölçme özelliğine sahiptirler. İçerdeki ısının ölçümü cihazın ekranında uygulayıcıyı bilgilendirirken; aynı zamanda ısı kontrol ünitesi sayesinde ısının seviyenin üzerine çıkmamasını sağlar. lsının ayarlanabilir olması; farklı ısı derecelerinde, cilt, SMAS ve fiberseptalarda sıkılaşma, yağda lipoliz ve sinirlerin bloke edilmesi gibi farklı sonuçlara ulaşılmasına olanak sağlar. Bu sayede, yüz ve vücutta lifting amaçlı uygulamalar, hyperhydrosis, vajina ve labia estetiği, non-toxin sinir blokajı gibi farklı endikasyonlar tedavi edilebilir.

 

Öncesi & Sonrası

‘Isı’nın bilimi

Cilt altında yaratılan ısı, ısının miktarı , ısının kalış süresi ve ısının verildiği katmana göre farklı sonuçlar meydana getirir. Dermal tabakalarda oluşturulan 40-42°C’lik ısı collagen üretimini artırarak cilt kalitesini ve yüzeyin gorüntüsünü düzeltirken; sub-dermis’de oluşan 50-65°C’lik ısı cildin, fiberseptalann ve SMAS’ın sıkılaşması ile lift etkisinin oluşmasına yol açar. Yağ içerisinde oluşan 65-70°C’lik ısı yağda lipoliz etkisine, sinirlerde oluşan 85°C ısı ise sinirlerin fonksiyonlarının belli süre boyunca bloke edilmesine neden olur.

Cilt altına enerjiyi gönderen Smart Tiplerin üzerinde bulunan termostat, saniyede 12 kez ısı ölçümü yaparak ısıyı gorüntüler ve doku içerisinde istenilen seviyenin üzerine çıkmasını engeller. Uygulama bölgesine yönlendirilmiş termal kamera ise; cilt yüzeyindeki ısıyı gorüntüler. Cilt yüzeyindeki ısı haritası renksel olarak ekranda gorüntülendiği gibi aynı zamanda dijital olarak da ekrandan okunabilir.

Cilt altına enjekte edilen ısının seviyesi ve homojenitesi tam olarak kontrol altında ve gorüntüenebilir olduğu için etkinlik kesin, güvenlik maksimumdur.

Cihazla birlikte verilen sinir stimülatorü sayesinde sinirlerin yerleri tespit edilir ve hastada sinir hasarı oluşma riski minimum seviyelere iner.

Uygulamada kullanılan smart Tipler kör kanüI formundadlr. Bu nedenle içeride hasar yaratma kabiliyetleri yoktur.

Giriş Gücü: 100 - 120 / 200 - 240V ± 10%, 50 / 60 Hz
Çıkış Gücü: 20W (max.) 50 - 300Ω
0 - 10V, Stimülasyon Modunda
Maksimum Çıkış Voltajı: 80V, rms / 400W
Uygulama Frekansı: 460 kHz (± 5kHz)
Ayarlanabilir Isı Aralığı: 35 - 95ºC; Bu aralık kullanım amacına göre değişir
Ebatlar: 146mm x 318mm x 330mm
Ağırlık:  5.7kg